Meist

Järva-Jaani Tuletõrje Selts loodi esialgselt juba 1899. aastal. On teada, et seltsitegevus on siinmail olnud tegus läbi aastate.

MTÜ Järva-Jaani Tuletõrje Selts taasasutati 1998. aastal 26 asutajaliikme poolt.

Huvitav lugu on tuletõrjeseltsi lipul, mis tikiti kohalike naiste poolt seltsi 30. aastapäevaks 1929. aastal, kuid nõukogude perioodil läks komandoruumidest 1954. aastal kaduma. Lipp jõudis taas seltsi juhatuse kätte 1997. aasta, mille järel see renoveeriti ning taasasutatud Järva-Jaani Tuletõrje Selts laskis selle järgi teha uue lipu.

Järva-Jaani alev asub Eestimaa südames, Järva vallas, suurematest linnadest umbes 100 km kaugusel. Paikneme iidse Piibe maantee keskpunktis.

Järva-Jaani Tuletõrje Seltsil on mitmed allüksused, mis on koondunud kokku Vanatehnika muuseumide keskusesse, sh tuletõrjemuuseum, sõidukite näitusehall ja vanatehnika varjupaik. Täpsema info, külastusajad ja hinnakirjad leiate muuseumide keskuse kodulehelt.

Lisaks on Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi allüksusteks:
Vabatahtlik päästekomando
Tuletõrjemuuseumi fondihoidla endises pritsikuuris
Kinomuuseum
Kitsarööpmelise raudtee muuseumvagun

Muuseumide keskuse kinnioleku aegadel on päevavalgel ajal vanatehnika varjupaiga külastamine võimalik Lai tn 1 asuva värava kaudu ning sissepääsul palume teha annetus iseteeninduskassasse.

Tulge meile külla!